PASĖLIŲ DEKLARAVIMAS

Turint valdos kodą ir žemės sklypą ne mažesnį kaip 1 ha, galima deklaruoti pasėlius ir gauti už juos paramą - tiesiogines išmokas. Pasėlių deklaravimas vykdomas kiekvienais metais maždaug nuo balandžio 15 d. iki liepos 10 d. Valdos valdytojas turi apmatuoti savo pasėlių plotus, apskaičiuoti plotus ir išsibraižyti schemą. Šiuos duomenis reikaliga pateikti žemėtvarkos specialistui seniūnijoje, kuris duomenis įbraižys žemėlapyje. Atlikęs šiuos veiksmus valdos valdytojas turi kreiptis į žemės ūkio specialistą seniūnijoje, kuris deklaruoja pasėlius. Su savimi turėti:
1. Valdos identifikavimo kodą;
2. Asmens dokumentą:
3. Banko sąskaitą, į kurią bus pervedamos tiesioginės išmokos;
4. Žemėtvarkos specialisto arba paties išbraižytą žemėlapį;
5. Praeitų metų pasėlių deklaraciją.
Žemės ūkio specialistas duomenis suveda į kompiuterį ir perduota tiesiai į Nacionalinę mokėjimo agentūrą, kurioje deklaracijos bus peržiūrimos, išaiškinami neatitikimai ir klaidos. Neatitikimus ir klaidas galima ištaisyti užpildant tam skirtus dokumentus. Nacionalinė mokėjimo agentūra turi teisę atlikti deklaruotų plotų patikras ir taikyti sankcijas.
Nuo 2008 m. valdų valdytojai, turintys kompiuterius ir gavusieji kodus, gali elektroniniu būdu įbraižyti žemėlapius patys. Informacija turintiems internetą www.zum.lt.

Vyžuonų seniūnijoje žemėtvarkos klausimais kreiptis į Kaimo ir bendruomenių reikalų skyriaus specialistą Kęstutį Šileikį. El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., tel.:  +370 389 60052, mob. tel.: +370 618 87723

Joomla templates by a4joomla