Kaip greitai sukasi laiko ratas. Nespėjome dar apsiprasti su vasara, pasidžiaugti paukščių giesmėmis, žydinčių pievų gėlėmis, saulės šiltais spinduliais o ji jau kviečia į gražiausią vidurvasario šventę – Baltų Kupolinėmis arba Rasa, o krikščionių – Joninėmis vadinamą. Ir nors saulė daugiau šypsojosi iš po debesų, dažniau atsiųsdama vasariškai gaivų lietų, kuris tampa jau Joninių atributu, šventinei nuotaikai tai neturėjo didelės įtakos.
Joninės – laukiama Vyžuonų seniūnijos gyventojų šventė, todėl jai pradedama ruoštis iš anksto. O kokia gi šventė be ąžuolo vainikų, simbolizuojančių jėgą, tvirtybę, orumą? Taigi, UKC Vyžuonų skyriuje jau šventės išvakarėse susirinkusios moterys pynė vainikus Jonams, Janinoms, Rasoms. Džiugu, kad bendruomeniškumo jausmas dar gyvas šioje seniūnijoje. Dėkojame Vyžuonų miestelio gyventojoms Janinai Bagdanavičienei, Liudai Jermalavičienei, nupynusioms gražiausius ąžuolo vainikus.

 

Joninių šventė vyko Vyžuonų mokyklos stadione, apsuptame nuostabiomis pušimis. Palydėti ilgiausią dieną ir pasitikti trumpiausią naktį susirinko visi, kas norėjo pabūti nuostabios gamtos apsuptyje. Šventinę nuotaiką padėjo sukurti grupė ,,Rojaus paukščiukai" ( Valdas Sabaliauskas, Artūras Paškevičius). UKC Vyžuonų skyriaus meno vadovė Ramunė Miečiutė ir renginių organizatorė Regina Bernotienė tą vakarą išbraidžiojo visas seniūnijos pievas ir, prisiskynusios 27 žolynus, nusipynė vainikus, kurie joms suteikė ypatingos galios – būti šventės vaidilutėmis. Taigi, Joninės vyko šauniai: buvo pasveikinti varduvininkai, išrinkta gražiausio vainiko pynėja, Vyžuonų seniūnas Audrius Remeikis su varduvininke Janina uždegė šventės svarbiausią atributą – Joninių laužą. Na, o vidurnaktyje prasidėjo paparčio žiedo paieškos. Ir ką jūs sau manote? Šventės dalyviai rado net tris paparčio žiedus, o patį didžiausią, daugiausia antgamtinių galių turintį žiedą surado vyžuoniškis Jonas Jonelis. Netikėkite tais, kurie sako, kad nebūna stebuklų... Jonas Krikštytojas pasigailėjo šventės dalyvių, todėl tik šventės pabaigoje lietutis atgaivino įsilinksminusius šventės dalyvius.
Ryte Vyžuoniškių laukė jau kita atrakcija – tradicinė sporto šventė, kurios iniciatorius yra Vyžuonų seniūnas Audrius Remeikis. Gyventojai turėjo progos išbandyti savo jėgas rungtyse ,,Pasagos mėtymas", ,,Smiginis", dalyvauti krepšinio varžybose. Sveikiname sporto rungčių nugalėtojus: jauniausią 7 metų dalyvę Kamilę Maknytę, rungtyje ,,Smiginis" užėmusią I vietą, Valentiną Zabarskį, rungtyje ,,Pasagos mėtymas" užėmusį I vietą, ir Kalno komandą, krepšinio varžybose iškovojusią I vietą.
Šventės ateina ir praeina, tačiau įspūdžiai, patirti jose, išlieka ilgam. Laiko ratas sukasi, nespėsime susivokti, kai ateis vėl taip ilgai laukta paslaptinga Joninių naktis...


UKC Vyžuonų skyrius, renginių organizatorė Regina Bernotienė

Joomla templates by a4joomla